Ulevit od bolesti pomocí dechu, stahovaní a vizualizace

Cca týden před menstruací si nacházím každý den chvíli pro sebe, kdy mohu být sama zhruba 10 minut. Sedím v lotosovém sedu a začínám se soustředit na dech. Několikrát se hluboce nadechnu a vydechnu. Začínám si představovat v místě podbřišku červenou růži.

Vdechuji nosem a představuji si, že dýchám skrz růži.

Nádech – stahuji poševní svaly – růže se zavinuje. Výdech – uvolňuji poševní svaly – růže se otevírá.

Nádech – stahuji poševní svaly – růže se zavinuje. Výdech – uvolňuji poševní svaly – růže se otevírá.

Sedím a dýchám zhruba 1 minutu. Pauza. Po pauze opakuji cvičení s vizualizací růže dále. Cvičím každý den v průběhu celého týdne do začátku menstruace.

Proč vizualizace?

Vizualizace v tomto případě slouží k vyčistění si hlavy od myšlenek, soustředění a napojení se (věnování pozornosti) na podbřišek. Samotná představa zavinování/stahování růže vám prostě může pomoci při fyzickém stahování/uvolnování poševních svalů. Červená barva je barvou první čakry, která sídlí na začátku páteře v pánvi. Je to i symbolické místo pro spojení s naším základem, s naší hmotnou energií a rezonuje s významem sdělení „Já jsem“. Růže pro někoho může znamenat ženství.

Pokud nemáte potřebu si představovat růži, jde to i bez toho.

Vizualizace slouží k usnadnění a soustředění se. Lze to samozřejmě provádět i bez vizualizace. Soustřeďte se na dech a při nádechu stáhněte poševní svaly, při výdechu je uvolněte. Stahování poševních svalů, slouží k lepší cirkulaci krve. Nenastávají poté při menstruaci takové křeče. Zároveň je užitečné cvičení občas praktivat, jelikož se hodí k lepšímu sexuálnímu prožitku (o tom více třeba později) a také se výsledky cvičení mohou hodit při porodu, kdy žena má více síli při tlačení miminka ven.

Ať už s vizualizací nebo bez, je to vaše zkušenost a prožijte ji tak, jak uznáte za vhodné. Je to má osobní zkušenost, budu proto velmi ráda, když se semnou podělíte o výsledky, zda vám to zafungovalo a jak jste se cítily.

∇∇∇

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s